We have worked closely with teachers and education professionals to bring you over 1000 resources and classroom kits. Many resources are exclusive and can only be found here; they are all tried and tested to ensure they last in a busy classroom while engaging children. We continuously sort this collection with the best sellers at the top so you can see what is inspiring other teachers but don't forget our slower sellers, designed to fit that special need or area of the curriculum.

Whole School Starter Package
- Regular Price
- $799.00
- Sale Price
- $799.00
- Regular Price
- Unit Price
- per

Phase 3 Revision Books (set of 30)
- Regular Price
- $149.50
- Sale Price
- $149.50
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Stages 8-15
- Regular Price
- $94.90
- Sale Price
- $94.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Stages 16-20
- Regular Price
- $89.90
- Sale Price
- $89.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Workbook Stages 16-20
- Regular Price
- $84.90
- Sale Price
- $84.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Workbook Stages 8-15
- Regular Price
- $84.90
- Sale Price
- $84.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Workbook Stages 1-7
- Regular Price
- $89.90
- Sale Price
- $89.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Sale
Dandelion World Stages 1-7 - SET OF 6
- Regular Price
- $499.90
- Sale Price
- $499.90
- Regular Price
- $539.40
- Unit Price
- per


Sale
Dandelion World Stages 16-20 - SET OF 6
- Regular Price
- $499.90
- Sale Price
- $499.90
- Regular Price
- $539.90
- Unit Price
- per


Sale
Dandelion World Stages 8-15 - SET OF 6
- Regular Price
- $529.90
- Sale Price
- $529.90
- Regular Price
- $569.40
- Unit Price
- per


Hidden in Paris
- Regular Price
- $99.90
- Sale Price
- $99.90
- Regular Price
- $0.00
- Unit Price
- per


Hidden in Paris Activity Book
- Regular Price
- $99.90
- Sale Price
- $99.90
- Regular Price
- Unit Price
- per

Phase 5 Core Resources Kit
- Regular Price
- $399.90
- Sale Price
- $399.90
- Regular Price
- Unit Price
- per

Phase 2-4 Core Resources Kit
- Regular Price
- $399.90
- Sale Price
- $399.90
- Regular Price
- Unit Price
- per
Bi-lingual Stickers
- Regular Price
- $9.90
- Sale Price
- $9.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion World Stages 1-7
- Regular Price
- $89.90
- Sale Price
- $89.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Grow the Code Subscription
- Regular Price
- from $39.90
- Sale Price
- from $39.90
- Regular Price
- Unit Price
- per


Mog and Gom - Home Schooling Kit
- Regular Price
- $299.90
- Sale Price
- $299.90
- Regular Price
- $0.00
- Unit Price
- per

Phase Three Revision Books (Set of 30)
- Regular Price
- $64.95
- Sale Price
- $64.95
- Regular Price
- Unit Price
- per


Letters and Sounds Progression with Tricky Words
- Regular Price
- $0.00
- Sale Price
- $0.00
- Regular Price
- Unit Price
- per


Mog and Gom Books Unit 10 (set of 36 books)
- Regular Price
- $99.50
- Sale Price
- $99.50
- Regular Price
- $0.00
- Unit Price
- per


Dandelion Readers Split Vowel - Guided Reading Set
- Regular Price
- $234.50
- Sale Price
- $234.50
- Regular Price
- Unit Price
- per

At Home Phonics Assessment (FREE)
- Regular Price
- $0.00
- Sale Price
- $0.00
- Regular Price
- Unit Price
- per

Letters and Sounds Phonics Assessment (FREE)
- Regular Price
- $0.00
- Sale Price
- $0.00
- Regular Price
- Unit Price
- per
Letters & Sounds Chute Cards Set of 15!
- Regular Price
- $79.99
- Sale Price
- $79.99
- Regular Price
- Unit Price
- per

Handwriting Download
- Regular Price
- $1.99
- Sale Price
- $1.99
- Regular Price
- Unit Price
- per

Talk Tracker
- Regular Price
- $64.99
- Sale Price
- $64.99
- Regular Price
- Unit Price
- per


Dandelion Readers Units 1-10 - Set 3 (Guided Reading 60 Books)
- Regular Price
- $324.50
- Sale Price
- $324.50
- Regular Price
- Unit Price
- per

Phase 5 Activity Book 2 (set of 30)
- Regular Price
- $119.70
- Sale Price
- $119.70
- Regular Price
- Unit Price
- per

Phase 5 Activity Book 1 (set of 30)
- Regular Price
- $119.70
- Sale Price
- $119.70
- Regular Price
- Unit Price
- per